Gran Turismo 5 GT Academy 2010

Újabb információk kerültek nyilvánosságra a Gran Turismo 5 demójáról, az is kiderült, hogy a demo nem is demo, hanem csak a GT Academy időmérő verseny kelléke. Ki érti ezek után a Sonyt...
 

A fenti videón Yamauchi mester köridejét próbálja megdönteni egy lelkes versenyző. Úgy tűnik jól értesültek a GTplanet-esek: valóban az Indianapolis GP pályán tapasztalhatjuk meg a játék végleges fizikáját.Ezzel a hivatalos újdonságok listája véget is ért, bár úgy tűnik, hogy a grafika is szebb, de nem vehető biztosra, hogy a végleges külsőt látjuk. A várt-kritizált törésmodell is kimaradt.

Kiderült pár konkrétum: a Nissan 370Z tuningolt és utcai változatával megfutott együttes idő alapján rangsorol a játék a GT Academy rendszerben. A versenygépen R1-es gumi lesz, míg az utcai változat normál N1-es felületen fut. A hivatalos verseny január 24-én éjfélkor zárul (CET) - de ez bennünket nem érint, hisz nem indulhatunk!
(Azt javasolnám mindenkinek aki rendelkezik a megfelelő képességekkel, tehetséggel, hogy ettől függetlenül adjon bele apait-anyait! Akár egy világranglistán elért 20. idő is jelenacademy7.jpgtheti azt, hogyha Magyarországot is hagyják indulni, közülünk is részt vehetne valaki a végső futamban!)

A demo nem tartalmaz minden segítséget, professional fizika módban folyik a küzdelem. A teljes Gran Turismo 5-ben több vezetési segítség lesz, beállítási lehetőségekkel, mely könnyebbé, izgalmasabbá, valóságosabbá teszi a játékot.

A főmenüben 5 lehetőség van: a beállításokban lehet módosítani a térkép nézeten és a mértékegységeken, a ranglistában meg lehet nézni hányadik helyen állunk (állítólag városok szerinti bontás is lesz, az eredmények a gran-turismo.com-on is követhetők), aktuális pozíciónk, és a legjobb idő végig látszik, lehetőség van a visszajátszások megtekintésére, végül marad a futam indítása, választhatunk a 2 autó közül, ezután a Prologue-ban megszokott versenymenü fogad, majd indul a mandula! (rosszminőségű YouTube videó)

A díjazás annyiban bővült, hogy bár amerikai és kanadai játékosok nem mehetnek Silverstone-ba a GT akadémiára (nem lehet belőlük autóversenyző), de nyernek egy VIP csomagot az Indy 500-ra, utazással (repülő), szállással. Körbeviszik őket a pályán, megnézhetik a boxutcát, ott lehetnek a díjátadásnál, majd az ünnepségen, amellett, hogy igen jó helyről nézhetik magát a versenyt!



A demó holnapután tölthető a PlayStation Network-ről, jó szórakozást, sok sikert!

kipu gonosz muszerfal menu valasztek

Hozzászólások

Mentem én is pár kört. Hát

Mentem én is pár kört. Hát elég nehéz az irányítás, főleg kontrollerel. Erre még tudok gyúrni egy kicsit, de az tuti, hogy az első 100-ba sem leszek benne. :)
Amúgy az Akadémiához nem is feltétel versenyzői tapasztalat, vagy licensz? Esetleg egy B kategoriás jogsi? :D
PSN Gran Turismo ID: zomimi78

Néhány kört tudtam menni -

Néhány kört tudtam menni - most nincs gépem, cimborám pedig utazik el. Az irányítás nehezebb, ugyanakkor (szerintem) jobb, életszerűbb lett. Kormányt is fogok venni, mert ez már tényleg nem joyra való.
Ja, ennek utánatekintek, mert nem hiszem, hogy a 10 éves Pistike odamegy, köszön, hogy cókolom, és autóversenyző lesz belőle... :)
 PSNid: Quentaro81

(Nincs cím)


Kazunori Yamauchi külső

Kazunori Yamauchi külső nézetből!!!
 PSNid: Quentaro81

Szerintem jó, hogy egy ilyen

Szerintem jó, hogy egy ilyen összetettebb, hosszabb pálya került a cuccosba, mert itt tényleg jó nagy hátrányt össze lehet szedni. :)
 PSNid: Quentaro81